X
تبلیغات
زولا

سورنا فایل

جستجو

دربین هزاران فایل آماده دانلود فایل مورد نظر خود را جستجو کنید

ساختمان داده های دینامیک

اختصاصی از سورنا فایل ساختمان داده های دینامیک دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 50

 

1-15 مقدمه

قبلاً ساختمان داده های با اندازه ثابت مثل آرایه های یک اندیسی ، آرایه های دو اندیسی وStruct ها را در مورد مطالعه قرار دادیم. در این فصل با ساختمان داده های دینامیک آشنا می شویم، که در طول اجرا بزرگ یا کوچک می شوند. لیست های پیوندی مجموعه ای از عناصر داده هاست که : در یک صف ردیف شده اند و می توان در هر نقطه از آن چیزی را وارد و یا حذف کرد. پشته ها در کا مپایلرها و سیستم های در حال عمل بسیار مهم هستند- و اضافه یا حذف کردن فقط از یک سر پشته ها ، نوک آن ، امکان پذیر است. صف ها نشاندهنده صف های انتظار هستند: اضافه کردن از انتهای صف ( که دم نیز نامیده می شود ) و حذف از جلو ( که سر نیز نامیده می شود) امکان پذیر است. درخت های دودویی جستجوی سریع و طبقه بندی داده ها ، حذف صحیح عناصر داده های مشابه ، نشان دادن راهنمای سیستم فایلی و ترجمه اصطلاحات به زبان دستگاه را آسانتر می کند. این ساختمان داده ها کاربردهای جالب دیگری نیز دارند

در اینجا در مورد انواع مهم ساختمان داده ها و برنامه های اجرایی که این ساختمان داده ها را ایجاد و کنترل می کنند بحث خواهیم کرد. ما از کلاس ها ، الگوهای کلاسی ، وراثت و ترکیب برای ایجاد و دسته بندی این ساختمانهای داده ها استفاده می کنیم که بتوانیم آنها را نگهداری و مجدداً از آنها استفاده کنیم.

با مطالعه این فصل کاملاً برای فصل 20 ‘‘ کتابخانه الگوی استاندارد (STL) ’’ آمادگی پیدا می کنید. STL بخش اصلی کتابخانه استاندارد C++ است. STL. ، محفظه ها ، تکرار کننده هایی برای پیمایش این محفظه ها ، و الگوریتم هایی برای پردازش عناصر این محفظه ها را در اختیارمان قرار می دهند. خواهید دید که STL همه ساختمان های داده هایی را که اینجا در فصل 15 مورد بحث قرار می دهیم را در بر دارد و آنها را در طبقات الگوبندی شده بسته بندی کرده است. که STL با دقت نوشته می شود و باید قابل حمل ، کارآمد و توسعه پذیر باشد. بعد از فهم اصول و ترکیب ساختمان داده ها آنطور که در فصل 15 ارائه شده ، خواهید توانست به بهترین وجه از ساختمانهای داده های از پیش بسته بندی شده ، تکرار کننده ها و الگوریتم ها در STL. استفاده کنید. تاکنون مهمترین تحول در استاندارد C++ ، STL بوده است. STL یک مجموعه جهانی از اجزائی است که به تشخیص تصور استفاده مجدد ، استفاده مجدد ، استفاده مجدد کمک می کند.

مثالهای این فصل ، برنامه های عملی ایی هستند که می توانید در دوره های پیشرفته تر و در کاربردهای صنعتی از آنها استفاده کنید. این برنامه ها شدیداُ اشاره گر را دستکاری می کنند. مجموعه قابل استفاده ای از کاربردهای آن به عنوان تمرین آورده شده.

شما را تشویق می کنیم که پروژه مهمی که در بخش ویژه با عنوان ‘‘ کامپایلر خود را بسازید ’’ توضیح داده شده است را انجام دهید. قبلاً از کامپایلر برای برگرداندن برنامه های C++ به زبان ماشین استفاده کرده اید بنابراین می توانید این برنامه ها را روی کامپیوترتان اجرا کنید.

ساختمان داده ها

اهداف این وصل

- توانایی تشکیل ساختمان داده های پیوندی با استفاده از اشاره گرها، کلاس های خود مرجع و برگشتی

- توانایی ایجاد و کنترل ساختمان داده های دینامیک مثل لیست های پیوندی ، صف ها ، پشته ها و درخت های دودویی.

- فهم کاربردهای مختلف و مهم ساختمان داده های پیوندی.

- فهم چگونگی ایجاد ساختار داده های قابل استفاده مجدد با الگوهای کلاسی ، وراثت و ترکیب.

اکثر چیزهایی را که به هم پینوند دادم نتوانستم جدا کنم ؛

اکثر چیزهایی را که جدا کردم به خودم برگشت.

لی - ویلسون دد

روزی یک ماهی مرلان به یک حلزون گفت : ‘‘ ممکن است کمی سریعتر راه بروی ؟

یک خوک دریایی درست پشت سرمان است که پایش را روی دم من گذاشته است’’

لوئیس کارول

همیشه در اوج (صدر) جا هست.

دانیل وبستر

ادامه بده- حرکت کن.

توماس مورتون

فکر می کنم که هرگز

شعری به زیبایی درخت نخواهم دید.

جویس کیلمر0

الگوی طبقه بندی List. شامل اجزای Private. ( خصوصی )، Firstptr ( Ptr اولیه ) ( نشانگری در یک List( لیست) به سمت اولین گره لیست) , Lastptr (آخرینPtr.) (نشانگری در یک List ( لیست ) به سمت آخرین گره لیست ) است. سازنده


دانلود با لینک مستقیم


ساختمان داده های دینامیک
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)